KYOCERA AVX KGM03ACG1H1R0BH
Part No.:
KGM03ACG1H1R0BH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM03ACG1H1R0BH.pdf
Description:
CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0201
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03ACG1H1R0BH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM03ACG1H1R0BH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03ACG1H1R0BH?
Image KGM03ACG1H1R0BH
Part Number KGM03ACG1H1R0BH
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)