KYOCERA AVX KGA15ZS70J104MU
Part No.:
KGA15ZS70J104MU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGA15ZS70J104MU.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X7S 0306
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.030" L x 0.063" W (0.76mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGA15ZS70J104MU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGA15ZS70J104MU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGA15ZS70J104MU?
Image KGA15ZS70J104MU
Part Number KGA15ZS70J104MU
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Size / Dimension 0.030" L x 0.063" W (0.76mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)