KYOCERA AVX KGA15ZR50J104MU
Part No.:
KGA15ZR50J104MU
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGA15ZR50J104MU.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0306
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
LG22 (LGA)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0306 (0816 Metric)
Size / Dimension:
0.030" L x 0.063" W (0.76mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGA15ZR50J104MU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGA15ZR50J104MU price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGA15ZR50J104MU?
Image KGA15ZR50J104MU
Part Number KGA15ZR50J104MU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series LG22 (LGA)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Size / Dimension 0.030" L x 0.063" W (0.76mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)