KYOCERA AVX KC7050Z76.8000C1KX00
Part No.:
KC7050Z76.8000C1KX00
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KC7050Z76.8000C1KX00.pdf
Frequency:
76.8 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
14.5mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order KC7050Z76.8000C1KX00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KC7050Z76.8000C1KX00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KC7050Z76.8000C1KX00?
Image KC7050Z76.8000C1KX00
Part Number KC7050Z76.8000C1KX00
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KC7050Z
Package/Case 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 76.8 MHz
Function Standby (Power Down)
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 14.5mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)