KYOCERA AVX KC3225Z38.4000C1GX00
Part No.:
KC3225Z38.4000C1GX00
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KC3225Z38.4000C1GX00.pdf
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
8mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
1. How to order KC3225Z38.4000C1GX00 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KC3225Z38.4000C1GX00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KC3225Z38.4000C1GX00?
Image KC3225Z38.4000C1GX00
Part Number KC3225Z38.4000C1GX00
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KC3225Z
Package/Case 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 38.4 MHz
Function Standby (Power Down)
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 8mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)