KYOCERA AVX KAM21BCG1H270JT
Part No.:
KAM21BCG1H270JT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KAM21BCG1H270JT.pdf
Description:
CAP CER 27PF 50V NP0 0805
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KAM21BCG1H270JT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KAM21BCG1H270JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KAM21BCG1H270JT?
Image KAM21BCG1H270JT
Part Number KAM21BCG1H270JT
Product Status Active
Capacitance 27 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)