KYOCERA AVX KAM21AL81H224KU
Part No.:
KAM21AL81H224KU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KAM21AL81H224KU.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X8L 0805
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8L
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KAM21AL81H224KU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KAM21AL81H224KU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KAM21AL81H224KU?
Image KAM21AL81H224KU
Part Number KAM21AL81H224KU
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)