Mornsun America, LLC K78X6JT-500R3-LB
Part No.:
K78X6JT-500R3-LB
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
DC DC Converters
Package:
4-SMD Module
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.K78X6JT-500R3-LB.pdf
Description:
LINEAR REGULATOR REPLACEMENT DC
Shipping
Inventory:227
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Series:
K78_JT-500R3-LB
Package/Case:
4-SMD Module
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
8V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
6.5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
91%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CE
Standard Number:
1. How to order K78X6JT-500R3-LB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the K78X6JT-500R3-LB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of K78X6JT-500R3-LB?
Image K78X6JT-500R3-LB
Part Number K78X6JT-500R3-LB
Manufacturer Mornsun America, LLC
Series K78_JT-500R3-LB
Package/Case 4-SMD Module
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Type Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 8V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 6.5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 500mA
Power (Watts) -
Voltage - Isolation -
Applications ITE (Commercial)
Features SCP
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 91%