Taiyo Yuden JMK325B7476MM-PR
Part No.:
JMK325B7476MM-PR
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Shipping
Inventory:400
Product Status:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order JMK325B7476MM-PR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the JMK325B7476MM-PR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JMK325B7476MM-PR?
Image JMK325B7476MM-PR JMK325B7476MMHPR JMK325B7476MM-TR JMK325B7476MMHTR
Part Number JMK325B7476MM-PR JMK325B7476MMHPR JMK325B7476MM-TR JMK325B7476MMHTR
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series M M M M
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Not For New Designs Not For New Designs
Capacitance 47 µF 47 µF 47 µF 47 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage - Rated 6.3V 6.3V 6.3V 6.3V
Temperature Coefficient X7R X7R X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - -
Ratings - AEC-Q200 - AEC-Q200
Applications SMPS Filtering Automotive, SMPS Filtering SMPS Filtering Automotive
Failure Rate - - - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm) 0.106" (2.70mm) 0.106" (2.70mm) 0.106" (2.70mm)