Taiyo Yuden JMK325ABJ157MM-P
Part No.:
JMK325ABJ157MM-P
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.JMK325ABJ157MM-P.pdf
Description:
CAP CER 150UF 6.3V X5R 1210
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
M
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order JMK325ABJ157MM-P on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the JMK325ABJ157MM-P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JMK325ABJ157MM-P?
Image JMK325ABJ157MM-T JMK325ABJ157MM-P
Part Number JMK325ABJ157MM-T JMK325ABJ157MM-P
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series M M
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs Active
Capacitance 150 µF 150 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 6.3V 6.3V
Temperature Coefficient X5R X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C -55°C ~ 85°C
Features - -
Ratings - -
Applications SMPS Filtering SMPS Filtering
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm) 0.110" (2.80mm)