Sensata-Airpax IULX111-1-61-40.0-42
Part No.:
IULX111-1-61-40.0-42
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IULX111-1-61-40.0-42.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
80 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
3
Illumination:
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
1. How to order IULX111-1-61-40.0-42 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IULX111-1-61-40.0-42 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IULX111-1-61-40.0-42?
Image IULX111-1-61-40.0-42 IULX111-1-61-20.0-42
Part Number IULX111-1-61-40.0-42 IULX111-1-61-20.0-42
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IUL IUL
Packaging Bulk Bulk
Product Status Obsolete Obsolete
Mounting Type Panel Mount Panel Mount
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) 40A 100A
Voltage Rating - AC - -
Voltage Rating - DC 80 V -