Vishay Dale IMC1210SY390J
Part No.:
IMC1210SY390J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IMC1210SY390J.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 104MA 7 OHM SMD
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
104 mA
DC Resistance (DCR):
7Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
1. How to order IMC1210SY390J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IMC1210SY390J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMC1210SY390J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMC1210SY390J.
Image IMC1210SY390J
Part Number IMC1210SY390J
Material - Core Iron Powder
Inductance 39 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 104 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 7Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 15MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)