Vishay Dale IMC1210ER270J
Part No.:
IMC1210ER270J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IMC1210ER270J.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 122MA 5 OHM SMD
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
122 mA
DC Resistance (DCR):
5Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
18MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
1. How to order IMC1210ER270J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IMC1210ER270J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMC1210ER270J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMC1210ER270J.
Image IMC1210ER270J
Part Number IMC1210ER270J
Material - Core Iron Powder
Inductance 27 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 122 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 5Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 18MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)