Vishay Dale IMC1210BN47NJ
Part No.:
IMC1210BN47NJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IMC1210BN47NJ.pdf
Description:
FIXED IND 47NH 483MA 300MOHM SMD
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
483 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
1. How to order IMC1210BN47NJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IMC1210BN47NJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMC1210BN47NJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMC1210BN47NJ.
Image IMC1210BN47NJ
Part Number IMC1210BN47NJ
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 47 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 483 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Q @ Freq 30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant 1GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)