Vishay Dale IHXL1500VZEBR82M51
Part No.:
IHXL1500VZEBR82M51
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHXL1500VZEBR82M51.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 196A 0.18MOHM TH
Shipping
Inventory:100
Series:
IHXL-1500VZ-51
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
196 A
DC Resistance (DCR):
0.18mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
500 kHz
Size / Dimension:
1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max):
0.872" (22.15mm)
1. How to order IHXL1500VZEBR82M51 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHXL1500VZEBR82M51 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHXL1500VZEBR82M51?
Image IHXL1500VZEBR82M51
Part Number IHXL1500VZEBR82M51
Manufacturer Vishay Dale
Series IHXL-1500VZ-51
Material - Core -
Inductance 820 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 196 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 0.18mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max) 0.872" (22.15mm)