Vishay Dale IHXL1500VZEB3R3M5A
Part No.:
IHXL1500VZEB3R3M5A
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHXL1500VZEB3R3M5A.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 150A 0.42MOHM TH
Series:
IHXL-1500VZ-5A
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
150 A
DC Resistance (DCR):
0.42mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
500 kHz
Size / Dimension:
1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max):
0.872" (22.15mm)
1. How to order IHXL1500VZEB3R3M5A on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHXL1500VZEB3R3M5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHXL1500VZEB3R3M5A?
Image IHXL1500VZEB3R3M5A
Part Number IHXL1500VZEB3R3M5A
Manufacturer Vishay Dale
Series IHXL-1500VZ-5A
Material - Core -
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 150 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 0.42mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max) 0.872" (22.15mm)