Vishay Dale IHXL1500VZEB3R3M51
Part No.:
IHXL1500VZEB3R3M51
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHXL1500VZEB3R3M51.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 150A 0.42MOHM TH
Shipping
Inventory:100
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHXL-1500VZ-51
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
150 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.42mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
500 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max):
0.872" (22.15mm)
1. How to order IHXL1500VZEB3R3M51 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHXL1500VZEB3R3M51 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHXL1500VZEB3R3M51?
Image IHXL1500VZEB3R3M51
Part Number IHXL1500VZEB3R3M51
Manufacturer Vishay Dale
Series IHXL-1500VZ-51
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Product Status Active
Type -
Material - Core -
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 150 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 0.42mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max) 0.872" (22.15mm)