Vishay Dale IHXL1500VZEB2R2M5A
Part No.:
IHXL1500VZEB2R2M5A
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHXL1500VZEB2R2M5A.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 168A 0.34MOHM TH
Series:
IHXL-1500VZ-5A
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
168 A
DC Resistance (DCR):
0.34mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
500 kHz
Size / Dimension:
1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max):
0.872" (22.15mm)
1. How to order IHXL1500VZEB2R2M5A on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHXL1500VZEB2R2M5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHXL1500VZEB2R2M5A?
Image IHXL1500VZEB2R2M5A
Part Number IHXL1500VZEB2R2M5A
Manufacturer Vishay Dale
Series IHXL-1500VZ-5A
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Material - Core -
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 168 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 0.34mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max) 0.872" (22.15mm)