Vishay Dale IHXL1500VZEB1R5M51
Part No.:
IHXL1500VZEB1R5M51
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHXL1500VZEB1R5M51.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 178A 0.26MOHM TH
Shipping
Inventory:124
Series:
IHXL-1500VZ-51
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
178 A
DC Resistance (DCR):
0.26mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
500 kHz
Size / Dimension:
1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max):
0.872" (22.15mm)
1. How to order IHXL1500VZEB1R5M51 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHXL1500VZEB1R5M51 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHXL1500VZEB1R5M51?
Image IHXL1500VZEB1R5M51
Part Number IHXL1500VZEB1R5M51
Manufacturer Vishay Dale
Series IHXL-1500VZ-51
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Material - Core -
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 178 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 0.26mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max) 0.872" (22.15mm)