Vishay Dale IHVR4025JZEZR10M3Z
Part No.:
IHVR4025JZEZR10M3Z
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHVR4025JZEZR10M3Z.pdf
Description:
FIXED INDUCTOR SMD
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHVR-4025JZ-3Z
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
112 A
Current - Saturation (Isat):
140A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.143mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
212MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.252" W (10.00mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
1. How to order IHVR4025JZEZR10M3Z on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHVR4025JZEZR10M3Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHVR4025JZEZR10M3Z?
Image IHVR4025JZEZR10M3Z
Part Number IHVR4025JZEZR10M3Z
Manufacturer Vishay Dale
Series IHVR-4025JZ-3Z
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Material - Core -
Inductance 100 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 112 A
Current - Saturation (Isat) 140A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 0.143mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 212MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.394" L x 0.252" W (10.00mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)