Vishay Dale IHSM5832PJ6R8L
Part No.:
IHSM5832PJ6R8L
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHSM5832PJ6R8L.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 6.1A 38 MOHM SMD
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
6.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.3A
DC Resistance (DCR):
38mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832PJ6R8L on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHSM5832PJ6R8L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832PJ6R8L?
Image IHSM5832PJ6R8L
Part Number IHSM5832PJ6R8L
Material - Core Ferrite
Inductance 6.8 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 6.1 A
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 38mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)