Vishay Dale IHSM5832PJ3R3L
Part No.:
IHSM5832PJ3R3L
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHSM5832PJ3R3L.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 8.3A 20 MOHM SMD
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
8.3 A
Current - Saturation (Isat):
3.4A
DC Resistance (DCR):
20mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832PJ3R3L on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHSM5832PJ3R3L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832PJ3R3L?
Image IHSM5832PJ3R3L
Part Number IHSM5832PJ3R3L
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 8.3 A
Current - Saturation (Isat) 3.4A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)