Vishay Dale IHSM5832EB1R0L
Part No.:
IHSM5832EB1R0L
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHSM5832EB1R0L.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 9A 10 MOHM SMD
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHSM-5832
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
6.2A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
10mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832EB1R0L on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHSM5832EB1R0L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832EB1R0L?
Image IHSM5832EB1R0L
Part Number IHSM5832EB1R0L
Manufacturer Vishay Dale
Series IHSM-5832
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Product Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 1 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 9 A
Current - Saturation (Isat) 6.2A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)