Vishay Dale IHSM4825PJ1R5L
Part No.:
IHSM4825PJ1R5L
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHSM4825PJ1R5L.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 6.9A 20 MOHM SMD
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
6.9 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
20mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825PJ1R5L on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHSM4825PJ1R5L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ1R5L?
Image IHSM4825PJ1R5L
Part Number IHSM4825PJ1R5L
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 6.9 A
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)