Vishay Dale IHSM3825RE3R3K
Part No.:
IHSM3825RE3R3K
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHSM3825RE3R3K.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.94A 45MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
2.94 A
Current - Saturation (Isat):
2.13A
DC Resistance (DCR):
45mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE3R3K on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHSM3825RE3R3K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE3R3K?
Image IHSM3825RE3R3K
Part Number IHSM3825RE3R3K
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.94 A
Current - Saturation (Isat) 2.13A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)