Vishay Dale IHSM3825RE1R0L
Part No.:
IHSM3825RE1R0L
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHSM3825RE1R0L.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 5.11A 15 MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
5.11 A
Current - Saturation (Isat):
4.41A
DC Resistance (DCR):
15mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE1R0L on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHSM3825RE1R0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE1R0L?
Image IHSM3825RE1R0L
Part Number IHSM3825RE1R0L
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 1 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 5.11 A
Current - Saturation (Isat) 4.41A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)