Vishay Dale IHSM3825RE102L
Part No.:
IHSM3825RE102L
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHSM3825RE102L.pdf
Description:
FIXED IND 1MH 160MA 12.97OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
160 mA
Current - Saturation (Isat):
130mA
DC Resistance (DCR):
12.97Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE102L on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHSM3825RE102L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE102L?
Image IHSM3825RE102L
Part Number IHSM3825RE102L
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 1 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 160 mA
Current - Saturation (Isat) 130mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 12.97Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)