Vishay Dale IHSM3825PJ6R8K
Part No.:
IHSM3825PJ6R8K
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHSM3825PJ6R8K.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.94A 101MOHM SM
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.94 A
Current - Saturation (Isat):
1.62A
DC Resistance (DCR):
101mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825PJ6R8K on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHSM3825PJ6R8K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825PJ6R8K?
Image IHSM3825PJ6R8K
Part Number IHSM3825PJ6R8K
Material - Core Ferrite
Inductance 6.8 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.94 A
Current - Saturation (Isat) 1.62A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 101mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)