Vishay Dale IHLP6767GZRZ150M1L
Part No.:
IHLP6767GZRZ150M1L
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHLP6767GZRZ150M1L.pdf
Description:
INDUCT WW SNGL COIL MISC
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHLP-6767GZ-5A
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14 A
Current - Saturation (Isat):
12A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
14.4mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
7.5MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
1. How to order IHLP6767GZRZ150M1L on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHLP6767GZRZ150M1L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP6767GZRZ150M1L?
Image IHLP6767GZRZ150M1L
Part Number IHLP6767GZRZ150M1L
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-6767GZ-5A
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Molded
Material - Core Metal Composite
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 14 A
Current - Saturation (Isat) 12A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 14.4mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 7.5MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)