Vishay Dale IHLP5050EZRZ3R3ML1
Part No.:
IHLP5050EZRZ3R3ML1
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHLP5050EZRZ3R3ML1.pdf
Description:
INDUCT WW SNGL COIL MISC
Series:
IHLP-5050EZ-L1
Package/Case:
Nonstandard
Product Status:
Active
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
15 A
Current - Saturation (Isat):
32A
DC Resistance (DCR):
9.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
1. How to order IHLP5050EZRZ3R3ML1 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHLP5050EZRZ3R3ML1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP5050EZRZ3R3ML1?
Image IHLP5050EZRZ3R3ML1
Part Number IHLP5050EZRZ3R3ML1
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-5050EZ-L1
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Molded
Material - Core -
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15 A
Current - Saturation (Isat) 32A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 9.2mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)