Vishay Dale IHLP2020CZET1R5M01
Part No.:
IHLP2020CZET1R5M01
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHLP2020CZET1R5M01.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 7.2A 20.7MOHM SM
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHLP-2020CZ-01
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.2 A
Current - Saturation (Isat):
11A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
20.7mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
42MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)
1. How to order IHLP2020CZET1R5M01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHLP2020CZET1R5M01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP2020CZET1R5M01?
Image IHLP2020CZET1R5M01
Part Number IHLP2020CZET1R5M01
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-2020CZ-01
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Molded
Material - Core -
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7.2 A
Current - Saturation (Isat) 11A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 20.7mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 42MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)