Vishay Dale IHLP1616ABER47NM11
Part No.:
IHLP1616ABER47NM11
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHLP1616ABER47NM11.pdf
Description:
FIXED IND 47NH 15A 3.3 MOHM SMD
Series:
IHLP-1616AB-11
Package/Case:
Nonstandard
Product Status:
Obsolete
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
15 A
Current - Saturation (Isat):
15A
DC Resistance (DCR):
3.3mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order IHLP1616ABER47NM11 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHLP1616ABER47NM11 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP1616ABER47NM11?
Image IHLP1616ABER47NM11
Part Number IHLP1616ABER47NM11
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-1616AB-11
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Molded
Material - Core -
Inductance 47 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15 A
Current - Saturation (Isat) 15A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 3.3mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)