Vishay Dale IHLP1210BZEZR47M5A
Part No.:
IHLP1210BZEZR47M5A
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHLP1210BZEZR47M5A.pdf
Description:
FIXED IND 0.47UH 12A 11MOHM SMD
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHLP1210BZEZ-5A
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
8.2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
11mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order IHLP1210BZEZR47M5A on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHLP1210BZEZR47M5A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP1210BZEZR47M5A?
Image IHLP1210BZEZR47M5A
Part Number IHLP1210BZEZR47M5A
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP1210BZEZ-5A
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Molded
Material - Core Metal Composite
Inductance 470 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 12 A
Current - Saturation (Isat) 8.2A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 11mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)