Vishay Dale IHLP1210BZEZ4R7M5A
Part No.:
IHLP1210BZEZ4R7M5A
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IHLP1210BZEZ4R7M5A.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 3A 98MOHM SMD AE
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
98mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order IHLP1210BZEZ4R7M5A on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IHLP1210BZEZ4R7M5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP1210BZEZ4R7M5A?
Image IHLP1210BZEZ4R7M5A
Part Number IHLP1210BZEZ4R7M5A
Material - Core Metal Composite
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 98mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)