Renesas Electronics Corporation IDT71V35761SA200BQ
Part No.:
IDT71V35761SA200BQ
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Memory
Package:
165-TBGA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IDT71V35761SA200BQ.pdf
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
165-TBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
128K x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.1 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
165-CABGA (13x15)
1. How to order IDT71V35761SA200BQ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IDT71V35761SA200BQ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IDT71V35761SA200BQ?
Image IDT71V35761SA200BQ IDT71V35761SA200BQ8 IDT71V35761SA200BQI IDT71V35761SA200BQI8
Part Number IDT71V35761SA200BQ IDT71V35761SA200BQ8 IDT71V35761SA200BQI IDT71V35761SA200BQI8
Series - - - -
Package/Case 165-TBGA 165-TBGA 165-TBGA 165-TBGA
Packaging Tray Tape & Reel (TR) Tray Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Memory Type Volatile Volatile Volatile Volatile
Memory Format SRAM SRAM SRAM SRAM
Memory Size 4.5Mbit 4.5Mbit 4.5Mbit 4.5Mbit
Memory Organization 128K x 36 128K x 36 128K x 36 128K x 36
Memory Interface Parallel Parallel Parallel Parallel
Clock Frequency 200 MHz 200 MHz 200 MHz 200 MHz
Access Time 3.1 ns 3.1 ns 3.1 ns 3.1 ns
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V 3.135V ~ 3.465V 3.135V ~ 3.465V 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)