IC0805A333R-10.pdf
| Image |  |
| Part Number | IC0805A333R-10 |
| Manufacturer | Laird-Signal Integrity Products |
| Series | IC |
| Package/Case | 0805 (2012 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Multilayer |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 33 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 5 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.25Ohm Max |
| Q @ Freq | 30 @ 400kHz |
| Frequency - Self Resonant | 13MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 400 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.057" (1.45mm) |