HMK325BJ475KM-PE.pdf
| Image |  |
| Part Number | HMK325BJ475KM-PE |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | M |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | SMPS Filtering |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |