HKQ0603U6N5S-T.pdf
| Image |  |
| Part Number | HKQ0603U6N5S-T |
| Material - Core | Ceramic |
| Inductance | 6.5 nH |
| Tolerance | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps) | 305 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 520mOhm Max |
| Q @ Freq | 14 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant | 5.1GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 500 MHz |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.013" (0.33mm) |