HK2125R15J-TV.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HK2125R15J-TV.
| Image |  |
| Part Number | HK2125R15J-T | HK2125R15J-TV |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | HK | HK |
| Package/Case | 0805 (2012 Metric) | 0805 (2012 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete | Obsolete |
| Type | Multilayer | Multilayer |
| Material - Core | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 150 nH | 150 nH |
| Tolerance | ±5% | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 300 mA | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1Ohm Max | 1Ohm Max |
| Q @ Freq | 13 @ 50MHz | 13 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant | 500MHz | 500MHz |
| Ratings | - | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 50 MHz | 50 MHz |
| Features | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) |