ams-OSRAM USA INC. GW KAFJB6.EM-SPSS-50S3-360-T05
Part No.:
GW KAFJB6.EM-SPSS-50S3-360-T05
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.GW KAFJB6.EM-SPSS-50S3-360-T05.pdf
Description:
GW KAFJB6.EM-SPSS-50S3-360-T05
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
SOLERIQ® S 9
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Chip On Board (COB)
Color:
White, Cool
CCT (K):
5000K
Wavelength:
Configuration:
Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:
2100lm (1800lm ~ 2400lm)
Current - Test:
360mA
Temperature - Test:
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
34V
Lumens/Watt @ Current - Test:
176 lm/W
Current - Max:
920mA
CRI (Color Rendering Index):
80
Viewing Angle:
120°
Features:
Size / Dimension:
13.50mm L x 13.50mm W
Height:
1.40mm
Light Emitting Surface (LES):
9.80mm Dia
Lens Type:
Flat
1. How to order GW KAFJB6.EM-SPSS-50S3-360-T05 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the GW KAFJB6.EM-SPSS-50S3-360-T05 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GW KAFJB6.EM-SPSS-50S3-360-T05?
Series SOLERIQ® S 9 SOLERIQ® S 9 SOLERIQ® S 9 SOLERIQ® S 9 SOLERIQ® S 9
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active Active Active
Color White, Cool White, Cool White, Warm White, Neutral White, Cool
CCT (K) 6500K 5700K 3000K 4000K 5000K
Wavelength - - - - -
Configuration Square Square Square Square Square
Current - Test 360mA 360mA 360mA 360mA 360mA
Temperature - Test 85°C 85°C 85°C 85°C 85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34V 34V 34V 34V 34V
Lumens/Watt @ Current - Test 176 lm/W 176 lm/W 176 lm/W 176 lm/W 176 lm/W
Current - Max 920mA 920mA 920mA 920mA 920mA
CRI (Color Rendering Index) 80 80 80 80 80
Viewing Angle 120° 120° 120° 120° 120°
Features - - - - -
Size / Dimension 13.50mm L x 13.50mm W 13.50mm L x 13.50mm W 13.50mm L x 13.50mm W 13.50mm L x 13.50mm W 13.50mm L x 13.50mm W
Height 1.40mm 1.40mm 1.40mm 1.40mm 1.40mm
Light Emitting Surface (LES) 9.80mm Dia 9.80mm Dia 9.80mm Dia 9.80mm Dia 9.80mm Dia