GW CSBRM3.HW-VNAQ-H3H4-1-700-R33.pdf
| Image |  |
| Part Number | GW CSBRM3.HW-VNAQ-H3H4-1-700-R33 | GW CSBRM3.HW-VNAQ-H1H2-1-700-R33 |
| Manufacturer | ams-OSRAM USA INC. | ams-OSRAM USA INC. |
| Series | OSLON® Square | OSLON® Square |
| Package/Case | 1212 (3030 Metric) | 1212 (3030 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete | Obsolete |
| Color | - | - |
| Wavelength | - | - |
| Current - Test | 700mA | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.9V | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - | - |
| Current - Max | 1.8A | 1.8A |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 1130mW (960mW ~ 1300mW) | 1130mW (960mW ~ 1300mW) |
| Temperature - Test | 25°C | 25°C |
| Viewing Angle | 140° | 140° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | CSMD | CSMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.077" (1.96mm) | 0.077" (1.96mm) |