GT VJLPL1.13-LPLS-T3T4-1-350-R18.pdf
| Image |  |
| Part Number | GT VJLPL1.13-LPLS-T3T4-1-350-R18 |
| Manufacturer | ams-OSRAM USA INC. |
| Series | OSLON® Pure 1414 |
| Package/Case | 0505 (1313 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Color | Green |
| Wavelength | 525nm (520nm ~ 530nm) |
| Current - Test | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.67V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 129 lm/W |
| Current - Max | 1A |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 121lm (Typ) |
| Temperature - Test | 25°C |
| Viewing Angle | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |