ams-OSRAM USA INC. GP JTLPS1.14-M2N1-P1P2-1-150-R33
Part No.:
GP JTLPS1.14-M2N1-P1P2-1-150-R33
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Color Lighting
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.GP JTLPS1.14-M2N1-P1P2-1-150-R33.pdf
Description:
DURIS E 2835
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
DURIS® E 2835
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
Wavelength:
Current - Test:
150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test:
Current - Max:
350mA
Luminous Flux @ Current/Temperature:
240mW (190mW ~ 290mW)
Temperature - Test:
25°C
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1411
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
1. How to order GP JTLPS1.14-M2N1-P1P2-1-150-R33 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the GP JTLPS1.14-M2N1-P1P2-1-150-R33 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GP JTLPS1.14-M2N1-P1P2-1-150-R33?
Image GP JTLPS1.14-M2N1-P1P2-1-150-R33
Part Number GP JTLPS1.14-M2N1-P1P2-1-150-R33
Manufacturer ams-OSRAM USA INC.
Series DURIS® E 2835
Package/Case 1411 (3528 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Color -
Wavelength -
Current - Test 150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test -
Current - Max 350mA
Luminous Flux @ Current/Temperature 240mW (190mW ~ 290mW)
Temperature - Test 25°C
Viewing Angle 120°
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1411
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)