Taiyo Yuden GMK316F475ZG-T
Part No.:
GMK316F475ZG-T
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.GMK316F475ZG-T.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 35V Y5V 1206
Series:
M
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMK316F475ZG-T on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the GMK316F475ZG-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMK316F475ZG-T?
Image GMK316F475ZG-T GMK316F475ZGFT GMK316F475ZGST
Part Number GMK316F475ZG-T GMK316F475ZGFT GMK316F475ZGST
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series M M M
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 4.7 µF 4.7 µF 4.7 µF
Tolerance -20%, +80% -20%, +80% -20%, +80%
Voltage - Rated 35V 35V 35V
Temperature Coefficient Y5V (F) Y5V (F) Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C
Features - - -
Ratings - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Failure Rate - - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm) 0.053" (1.35mm) 0.053" (1.35mm)