Taiyo Yuden GMK316F225ZG-T
Part No.:
GMK316F225ZG-T
Description:
CAP CER 2.2UF 35V Y5V 1206
Series:
M
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMK316F225ZG-T on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the GMK316F225ZG-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMK316F225ZG-T?
Image GMK316F225ZG-T
Part Number GMK316F225ZG-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Series M
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 2.2 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)