GF CSHPM2.24-4S2T-1-0-350-R18.pdf
| Image |  |
| Series | OSLON® SSL 150 | OSLON® SSL 150 | OSLON® SSL 150 | OSLON® SSL 150 | OSLON® SSL 150 |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Red | Red | Red | Red | Red |
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.85V | 1.85V | 1.95V | 1.95V | 1.95V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Max | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 269mW (224mW ~ 315mW) | - | 383mW (315mW ~ 450mW) | - | - |
| Temperature - Test | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.69mm) | 0.067" (1.69mm) | 0.067" (1.69mm) | 0.067" (1.69mm) | 0.067" (1.69mm) |