TDK Corporation FK28C0G1H120JN000
Part No.:
FK28C0G1H120JN000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK28C0G1H120JN000.pdf
Description:
CAP CER 12PF 50V C0G RADIAL
Shipping
Inventory:452
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK28C0G1H120JN000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK28C0G1H120JN000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK28C0G1H120JN000?
Image FK28C0G1H120JN000
Part Number FK28C0G1H120JN000
Product Status Not For New Designs
Capacitance 12 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)