TDK Corporation FK26X7R2J682KN000
Part No.:
FK26X7R2J682KN000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK26X7R2J682KN000.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 630V X7R RADIAL
Shipping
Inventory:326
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK26X7R2J682KN000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK26X7R2J682KN000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK26X7R2J682KN000?
Image FK26X7R2J682KN000
Part Number FK26X7R2J682KN000
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)