TDK Corporation FK26X7R2A684KN000
Part No.:
FK26X7R2A684KN000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK26X7R2A684KN000.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK26X7R2A684KN000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK26X7R2A684KN000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK26X7R2A684KN000?
Image FK26X7R2A684KN000
Part Number FK26X7R2A684KN000
Manufacturer TDK Corporation
Series FK
Packaging Bulk
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)