TDK Corporation FK26X7R1E106MR000
Part No.:
FK26X7R1E106MR000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.FK26X7R1E106MR000.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R RADIAL
Shipping
Inventory:444
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order FK26X7R1E106MR000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FK26X7R1E106MR000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FK26X7R1E106MR000?
Image FK26X7R1E106MR000
Part Number FK26X7R1E106MR000
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)